24.09.2023 - 03:44    

       ALPAK Kuru Temizleme, kurulduğu 1978  yılından bu yana, sizden aldığı destekle aralıksız; severek seçtiğiniz değer verdiğiniz giysilerinizi ilk günkü gibi koruyabilmek ve yine onları ilk günkü heyecanla tekrar giyebilmenizi sağlamak için hizmet vermektedir.

       ALPAK Kuru Temizleme en son gelişmiş teknolojiye sahip, bir çok kuru temizlemenin göze alamayacağı çok değerli ve çok özel giysilerinizin temizleme ve bakımında uzmandır.

       Hizmet anlayışımız, müşteri memnuniyeti ve verilen hizmet kalitesinin en yüksek düzeyde olması içindir. Bu başarıyı sizlerle paylaşmaktan ve size en iyi şekilde yansıtmaktan mutluluk duyarız.


KURU TEMİZLEME NEDİR?
       Kimyasal solvenetler ile özel olarak tasarlanmış makinalarda, tekstil üzerindeki her türlü kirden, özelliklerini bozmadan arındırma işlemine "kuru temizleme" denir.

KURU TEMİZLEMENİN AMACI
* Giysinin özelliklerin, (renk, kumaş, doku, apre vb) bozmadan temizlemektir.

* Giysinin üzerindeki statik elektrik, temizleme yoluyla alınır ve daha sonra üzerine statik yüklemesi önerilir. Böylece giysinin toz ve kir çekmesi geciktirilmiş olur.

* Kuru temizleme kullanılan maddelerin anti bakteriyel ve koku giderici özelliği vardır. Böylelikle hijyenik temizlik sağlanmış olur.

* Kuru temizleme kullanılan maddeler giysiye, parlaklık, yumuşaklık kazandırır. Giysilerin dokuları kuvvetlenir, ütü tutması sağlanır.

UNUTMAYINIZ Kİ;
       Kuru temizleme sadece leke çıkarmak için değil, giysinin özelliklerini bozmadan, koruyarak temizlediği ve giysilerin ömrünü uzattığı için önemlidir.

KURU TEMİZLEMEDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
* Lekeye ilk müdahaleyi siz yapmayınız, aksi takdirde lekeyi sabitlersiniz.

* Giysilerinizi uzun süreli lekeli bırakmayınız. Giysideki lekenin çıkma oranı lekenin süresine bağlıdır.

* Giysilerinizi teslim ederken lekenin cinsini ve süresini mutlaka belirtiniz. Lekenin çıkma ihtimali, lekenin ve kumaşın cinsine, boyanın sabitliğine oldukça bağlıdır.

* Giysinizin sezonluk bakımını ihmal etmeyiniz. Her mevsim giysilerinizi havalandırınız. Böylece sandık lekelerinden ve güve'nin vereceği zararlardan korunmuş olursunuz. Giysilerinizin ömrünü uzatmak için aşırı derecede kirlenmesini beklemeden kuru temizleyicinize götürünüz.

* Bu hususlara uyarak, yapacağınız yardımlar lekelerde en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.